GEMLİK KÜNEFE


Hasır Künefe; Altına özel harmanlanmış yağlı sosu ile zemin oluşturuyoruz. Üzerine tel tel olan hasır dediğimiz telimizi yaydıktan sonra kıyılmış fıstığımızı üzerine ilave ediyoruz. Özel olarak hazırladığımız kaymağımızı üzerine sererek ağır ağır pişmeye bırakıyoruz. Sonrasında ise servise hazır hale getiriyoruz.

Mozaik Künefe; 3 Parçaya bölünmüş antep fıstıkları eşliğinde hazırlanan bir künefe çeşitidir. Kıyılmış fıstıkla harmanlanan teli hazırlayıp servise hazırlıyoruz.

Cennet Çamuru; Antep fıstığının toz hali ile oluşturulur. Altına özel harmanlanmış yağlı sos ve telin hazırlanması ile piştikten sonra hazır hale gelir ve servis edilir.

Katlava Special; Künefe‘nin Baklava halidir. Altı kadayıf üstü ise baklavadır. En üst katmanda yoğun bir kaymak bulunur. Ve Servise Hazır Haldedir.

Üçü Bir Arada; 3 çeşit künefeden oluşan tek künefedir. (Klasik, Fıstıkzade, Hasır)

Yarı Yarıya; İstenilen 2 çeşit künefenin yan yana yapılması ile hazırlanan künefe çeşitidir.

Yaprak Katmer; El ile ince bir şekilde açılan hamurun üst üste katlanarak ve antep fıstığı ilave edilerek hazırlanan bir künefe çeşitidir.

 

Burma Kadayıf; Hasır Künefe‘nin kullanımında olan hasır teli ile hazırlanan içinde Antep fıstığı ve kaymak bulunan burularak yuvarlak bir şekil alan bir tatlı çeşitidir.